Ajanda Forum
Würden Sie gerne auf diese Nachricht reagieren? Erstellen Sie einen Account in wenigen Klicks oder loggen Sie sich ein, um fortzufahren.

Ajanda ForumLogin

Technologie

AJANDA-FORUM

descriptionMustafa Sarıgül ( 1956) EmptyMustafa Sarıgül ( 1956)

more_horiz
1956 yılında Erzincan'da doğdu. Eğitimine sırasıyla Talat Paşa İlkokulu, Şişli Ortaokulu, Zincirlikuyu Yapı Teknik Lisesi'nde devam etti. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden mezun oldu.
İş hayatına Kağıthane Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İETT Genel Müdürlüğü'nde devam etti. Daha sonra kamu görevinden ayrılarak ticaret yapmaya başladı.

Siyasi hayatı, Gençlik Kolu Yönetim Kurulu Üyeliği ile başladı. Daha sonra Gençlik Kolu Yönetim Kurulu Sekreterliği, Gençlik Kolu Yönetim Kurulu Başkanlığı, İlçe Başkanlığı, Kurultay Delegeliği ile devam etti. 18. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi. TBMM Başkanlık Divanı Üyeliği yaptı.

F.M.V. Işık Lisesi Okul Aile Birliği Üyeliği, Türk Parlamenterler Birliği Üyeliği, Türk - Alman Parlamento Dostluk Grubu Yönetim Kurulu Üyeliği, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyeliği, Herkes İçin Spor Federasyonu As başkanlığı, ayrıca uzun yıllar Futbol Federasyonu Ddlegesi olarak görev yaptı.

ESERLERİ:
TBMM'de bir Milletvekili ve İstanbul'da Direksiyon Sallamak adlı iki kitabı bulunmaktadır.
x

Sarıgül parti kuruyor: Türkiye Değişim Hareketi

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Hareketi'nin Türkiye'nin her noktasında örgütlenme çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek, ''Yeni bir iktidar için yollardayız'' diye konuştu. Ordu'daki bir etkinliğe katılmak üzere uçakla Samsun'a gelen Sarıgül, Samsun-Çarşamba Havaalanı'nda basın toplantısı düzenledi.

''Türkiye Değişim Hareketi, hakka inanıyor, halkımıza güveniyor. İsmet İnönü'nün devlet adamlığı, Turgut Özal'ın pratik çözümlerini ele alarak yoluna devam ediyor ve halkımızın içindeki o cevheri çıkartmak istiyor. Ben ve arkadaşlarım sistemin adamı olmayacağız. Sistemin aksayan yönlerine baş kaldıracağız. Bütün Türkiye'nin harekete geçmesini arzuluyorum.''

descriptionMustafa Sarıgül ( 1956) EmptyRe: Mustafa Sarıgül ( 1956)

more_horiz
saol
privacy_tip Befugnisse in diesem Forum
Sie können in diesem Forum nicht antworten
power_settings_newAnmelden um zu Antworten